על צילום קווי ביוב ומרזבים

לא צריך להיות גאוני הדור, אך חשוב להבין כי סתימות והצפות מצנרת ביוב או מרזבים עלולות להיגרם מסיבות שונות, בהן: קריסת קווי ביוב, חדירת שורשים או פסולת לצנרת, חדירת בטון לצנרת, ברזלים וברגים שחודרים את המרזבים וחיבורי צנרת לא תקינים.

הפתרון הוא באמצעות צילום קווי ביוב ומרזבים, על ידי מצלמת סיב אופטי ייחודית המוחדרת לפנים הצנרת, ניתן לזהות דברים מדויקים כמו: האם שיפוע הצנרת בזווית נכונה או קיים שיפוע שלישי בביוב עקב תזוז או הנחה לא נכונה של הקו, אבחון כשלים בצנרת הביוב הגורמים לסתימות, איתור סדקים ושברים בצנרת, איתור גופים זרים וחסמים בצנרת, איתור שורשים שחדרו לצנרת הביוב, צילום מרזבים לאיתור כשלים או חסמים, איתור ניתוקים בצנרת, ניתוקים הנמצאים בחיבורים בזווית הצינור, קריסת צינור ביוב – מצב בו הצינור קורס מעומס של אדמה או בטון מעליו.

איתור נזילות

כיצד מתבצע הצילום?

העבודה מתבצעת ללא שבירה והריסה ,בודקת את שיפוע הצינור, אורך ומצב הצינור.

ראשית, לפני הצילום עצמו יש לבצע שטיפה של קווי הביוב או המרזב באמצעות ביובית שמאפשרת שטיפה בלחץ מים גבוה של הפסולת מהקו משום שבין אם תפקוד הביוב או המרזב לקוי זאת בשל הצטברות פסולת. שנית, צילום פנים צנרת באמצעות מצלמת סיב אופטי ארוכה הסורקת על מנת לאתר כשלים ולכל אורכו שלצינור הביוב, או המרזב. למצלמה מחובר סרט מידה כך שניתן לציין בדיוק באיזה מרחק הכשל וכך לדעת בדיוק איפה צריך לתקן את הליקוי.

בסיום צילום קווי ביוב או מרזבים יש להפיק תיעוד סרטון, תמונות גרפיות ודו"ח איתור מסודר שמפרט את כלל הליקויים והצעות לפתרון.

מצלמת Mini Cam תוצרת גרמניה

אנו משתמשים במצלמת Mini Cam תוצרת גרמניה המתקדמת ביותר בתחום האינסטלציה. בעזרת זוהי מצלמה מובנת עם אפליקציה ייעודית, בעלת עדשה עם זווית רחבה 145 מעלות, סיר אופטי גמיש המסתובב ב 360 מעלות ובעל יכולת תמרון בזווית קהות המגיעות לאזורים קשים במיוחד המבצעת את תפקידה באופן מושלם ונותנת מענה אמין ומדויק.

# זכרו: ישנה חשיבות גבוהה לצילום במצלמת ביוב איכותית בעלת פונקציות רבות ככל הניתן ולא לבצע צילום צנרת במצלמה פשוטה וזולה שדרכה נעשה בצורה פחות מדויקת ומקצועית. דבר שיכול לגרום לעגמת נפש רבה, שבירה מיותרת וחוסר יכולת לאתר כשלים רבים.

יש להקפיד בצילום קו ביובבשימוש במצלמה ממחושבת שניתנת לזיהוי על פי מקלדת מחשב ויכולת הטבעת שם וכתובת על גבי הסרטון המופק. – הכרחית לצורך עריכת חוות דעת משפטיות ומתן מענה.

מעוניינים לבצע צילום קווי ביוב ומרזבים ותיקונם באופן יעיל? צוות אינפרא גלובל כאן בשבילכם!

חסכו לעצמכם כאב ראש, בעיות, כסף וזמן –  צילום קווי ביוב ומרזבים ואיתור נזילות באמצעות מכשור מתקדם בצורה מדויקת שתאפשר לנו לטפל בצורה הטובה ביותר ובמינימום נזק למבנה ולצנרת.

מעוניינים לתאם בדיקה? צרו איתנו קשר