מדובר על המשמעויות הכלכליות והנקודתיות המאתרים ליקוים בבניה בסוגי מבנים או נכסים שונים בין אם הם פרטיים, עסקיים ובין אן חדשים או ותיקים.- מכאן, חשיבות של בדק בית היא גדולה לפני קניית בתים ודירות.

הבדיקה עשויה לחסוך עלויות ונזקים היכולים להשפיע על הוצאות כלכליות ובטיחות הדיירים, המבנה עצמו והסביבה הקרובה ויסייע לשיפור איכות חיו של בעל הנכס.

# טיפ קטן: הקפידו על ביצוע בדיקת בדק בית ושמירת ערך הנכס – זה יימנע ירידה קיצונית בערכו כתוצאה מליקויים שונים והתיקונים הנדרשים בו.

איתור נזילות

הצגת מפה ותמונה מלאה במבט על ובמבט נקודתי של כולם הליקויים הגלויים והנסתרים

במסגרת בדיקת בדק בית נלקחים פרמטרים שונים בניהם הצנרת. במידה ומדובר בנכס ראשון יש לבדוק לפני הנחת המרצפות והריצוף שכולל בדיקת רטיבות לכל חלל הבית כדי למנוע נזקים חמורים, בדיקת צנרת המים ומערכת הביוב, בדיקת ליקויי איטום בכל חלל הבית. כמו כן, גם ריצוף ביצוע בדיקת אטימות הריצוף, רגישותו בפני נזילות, עיקום, התנפחות ואיכות הדברים המחברים את המרצפות על מנת למנוע תזוזות.

במידה לא תהיה בדיקה איכותית של הצינורות יהיה צורך בפירוק הרצפות וביצוע ריצוף מחדש – חבל על הכסף, זמן והשקעה מיותרת עבור בדיקה נוספת.

בין היתר, קירות וטיח שמבצעת בדיקה לאיכות הטיח ושכבות האיטום השונות, שמירה על יציבות הקירות, איכות הצבע ועבודת הצביעה ובדיקת סדקים גלויים ונסתרים וגם רטיבויות ונזילות אפשרית. חשמל שמתבצע בדיקות לאיכות חיבורים וקווי החשמל שהם איכותיים ותקנים, מידת הקרבה למים וכמובן בטיחות ותקינות נקודות החשמל. כמו כן, גגות ומערכות ניקוז שבהם נבדקת יעילות הניקוז ואטימות הגג בפני רטיבות ואיכות זיפות הגג ואיכות אריחי הגג.

מעוניינים לתאם בדיקה? צרו איתנו קשר

ביצוע – במה זה כרוך?

תחילה, התהליכים יכללו בדיקות מורכבות ומקיפות בשילוב עם איש מקצוע ומכשור מתאים שיבצע את עבודתו בצורה הטובה והיעילה ביותר.

לאחר מכן, בעת הביצוע ייבדק המפרט הטכני שנכתב ומצוין בחוזה שבין מוכר הנכס לבין קונה הנכס. גם באם מדובר במפרט טכני, זיכרון דברים, חוזה או סיכום התחייבות הכתוב בכתב ומוסכם על שני הצדדים. לאחר ההצהרה, מבנה ותקינותו יבדוק אל מול חוקים והתקנים על פי חוקי הבנייה וחוקי הקבלנים, תקנות פיקוד העורף הקובעות את התקנים הנדרשים בעת מצבי חירום, מלחמה או אסונות טבע. בנוסף, חוקי תקנות המקרקעין בישראל על פי תקנות בניית בתי העסק, מבנה מגורים והנכסים השונים הכוללים מגורים או כל פעילות של בני אדם בתוכם או בסביבתם.

# לידיעה – חשיבת הסמכות והרישיון התקף של המהנדס ישפיעו על תוקף המסמך וקבילתו בבית המשפט הנדרש לאשר את הפעולות המומלצות על ידי הקבלן לפני הוצאתן לפועל.

מחפשים לעשות בדק בית? צוות אינפרא גלובל כאן בשבילכם. ביחד אתכם נשמח לבצע בדק בית בצורה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם ועבור הצרכים שלכם.

שלכם, אינפרא גלובל.