איתור תשתיות

התשתיות הם חלק חשוב ובלתי נפרד ממבנה הבניין, במקרה של נזילה בתשתיות חשוב לבצע איתור תשתיות על מנת למצוא את מיקום הנזילה ולטפל בה בהתאם. באמצעות איתור נכון ומדויק ניתן לטפל בנזילה בזמן ואף למנוע נזקים כבדים מאוד למבנה.

איתור תשתיות

מהו איתור תשתיות?

איתור תשתיות היא פעולה חשובה עבור רשויות, מתכננים וקבלנים החל משלב הייזום ועד שלב סיום הביצוע עצמו. את איתור עצמו מבצעים באמצעות מכשירים אלקטרומגנטיים מתקדמים או באמצעות חישוף  התשתיות התת קרקעיות ללא הרס באמצעות שאיבת עפר. איתור התשתיות התת קרקעיות נעשה תוך כדי איתור, סינון, זיהוי ומדידת המיקום ועומק התשתית התת קרקעית. באמצעות שדה מגנטי בתדר ובעוצמה המתאימה על התשתית ניתן לקבל את מיקומה ועומקה של התשתית עצמה.

מה כולל איתור תשתיות?

איתור תשתיות כולל פעולות שונות לאיתור התשתיות בשטח כאשר לא יודעים היכן מתחילה התשתית והיכן היא מסתיימת, בתהליך זה מסקרים ומחפשים בפני השטח את איתור התשתית, בדרך עוברים על כבלי החשמל ואיתור השוחות שונות. לאחר מכן עוברים עם מכשיר לאיתור וחיפוש על מנת לאתר תגובות אלקטרומגנטיות כמו: כבלי חשמל, צינור מתכת, כבלי תקשורת אשר גורמים לתגובה מסוימת ומאפשרים לאתר את התשתית בשטח על מנת לחפור בה או לשם בנייה.

איתור דליפת מים

במקרה של חיוב מים גבוה מהרגיל יש צורך בבדיקה לאיתור דליפת מים ולמציאת הסיבה לכך. באמצעו בדיקה מעמיקה של איתור דליפת מים לומדים את תוואי מערכת המים ואת השטח עצמו. התהליך כול מדידות כלליות ואזוריות אשר יש בהם חשד לדליפה. לאחר הבדיקות והממצאים שהתקבלו במהלך הבדיקה יש מאתרים את הדליפה ומקורה ומטפלים בה. קטעי הצנרת תוך כדי התחברות לצינור התוואי עוזר לקבל מידע לגבי דליפה המים ומיקומה.

איתור דליפת גז

באמצעות מכשור טכנולוגי ומתקדם ניתן לאתר דליפת גז בתשתית ולאתר את המיקום המדויק לכך ולטפל בכך. באמצעות מספר בדיקות למקור הדליפה עצמה ניתן לטפל בבעיה.

פתיחת תיק היתרים

בטרם תחילת עבודות הבנייה ההנדסאיות יש לקבל היתר חפירה מרשויות השונות על מנת להתחיל בתהליך עצמו. באינפרא גלובל תוכל ולקבל תיק היתרים על מנת לחסוך בזמן. באמצעות מתן דגש על כל אחד מהשלבים השונים בתהליך וכן התאמת הוראות התוכנית עם הבקשה עצמה וקבלת האישור מהרשויות השונות ניתן להתחיל בחפירות. אך לשם פתיחת התיק תצטרכו את המסמכים הבאים: טופס הגשת הבקשה, בדיקה ואישור הגורמים הרלוונטים, תרשים סביבה, סימון קווים ותאי חפירה, מכתב מלווה של מזמי העבודה ומסמכים נוספים בהתאם להערות והגשת המידע מהגופים השונים.

מעוניינים לתאם בדיקה? צרו איתנו קשר