על איתור נזילות מים, בעיות רטיבות ומה שבניהם

איטום מבנים היא פעולה חשובה שיש לבצע כל כמה שנים לקראת עונת החורף הגשומה. באמצעות איטום מבנים ניתן למנוע חדירת מים אל תוך מבנה הבית בין אם זה בקירות הבית, התקרה, הרצפה ועוד. חדירת המים אל מבנה הבית עשוי לגרום לפגיעה קשה באיכות חיינו ולגרום לנזקים כבדים במבנה הבית. שכבת עובש, התנפחות בקיר ותפרחת בטיח בחלקו התחתון של קירות הבית הם חלק מתוצאות חדירת מים אל תוך מבנה הבית. באמצעות איטום מבנים ניתן לאטום בצורה טובה ויעילה את הבית ולמנוע חדירת מים אל תוך המבנה.

מה כולל איטום מבנים?

איטום מבנים הוא לא רק איטום בגג המבנה אלא גם בקירות המבנה, רצועת קירות המבנה באזור המגע עם הקרקע, בקווי החיבור בין רצפת המבנה ובין הקירות, החיבור בין הקירות לבין עצמם, קווי החיבור לאורך הפתחים בקירות המבנה הכוללים: חלונות, דלתות ופתחי אוורור, סביב ריכוזי צנרת ואגני מים הכוללים: כיורים, אגן אמבטיה ופתחי ניקוז וכמובן רצפת וקירות המרתף במידה וקיים דורשים איטום. בנוסף מקרים בהם ישנם מתגלים סדקים במשטחי המבנה דורשים אף הם איטום בצורה הרמטית מפני חדירת מים ומניעת נזילות מים אל תוך המבנה עצמו.

אילו מבנים דורשים איטום מבנים?

​כל מבנה אשר יש בו סדקים, חורים ועוד שדרכו עלול לחדור מים לקירות הבית דורש איטום מבנים. משטחי גגות, קירות המבנה, רצפת המבנה וכן נקודות החיבור בין המשטחים השונים וחלקי המבנים נדרשים לבצע איטום מבנים. המבנים הדורשים איטום יכולים להיות מבנים פרטיים ועסקיים כאחד. האיטום מתבצע בכל סוגי המבנים כולל מבנים העשויים מבטון יצוק מסיבי כמו מרתפים או חדרי ביטחון.

איטום מבנים

מתי יש לבצע איטום מבנים?

את איטום המבנים יש לבצע לפני עונת החורף הגשומה. כלומר בתקופת הקיץ או הסתיו בטרם בוא החורף, וזאת על מנת שניתן יהיה ליהנות מתוצאות האיטום טובות לאורך תקופת החורף הגשומה ולמשך שנים רבות.  לכן חשוב להזמין את חברת האיטום מיד לאחר סיום עונת הקיץ על מנת להתכונן לעונת החורף הקרובה.

חשיבות איטום מבנים

​ביצוע איטום המבנה חשובה עד מאוד לא רק במניעת מים אלא למניעת נזקים כבדים יותר במבנה הקיים. מעבר לכך, באמצעות פעולת איטום המבנה ניתן למנוע מעבר של מים לתוך הבית ולחלקי הבית השונים, להגן על שכבת הבידוד של הבית ולמנוע הרטבה וירידת כושר בידוד הבית, למנוע בריחה וחדירת אוויר דרך החלונות והדלתות, ולחסוך בעלויות המיזוג ובהוצאות התיקון של נזקי המים. איטם מבנים הרמטי של המבנה מעניק לנו חלל אטום ומבודד מפני חדירת מי הגשמים, אוויר או גורמים שונים. דבר זה חשוב ביותר בעיקר במבנים ישנים אשר רמת הבידוד בהם היא נמוכה מאוד וכוללת לא מעט סדקים במשטחי המבנה.

איטום מבנים עם חברת אינפרא גלובל

​צריכים איטום מבנים? בחברת אינפרא גלובל תוכלו לקבל איטום מבנים הרמטי הכולל שכבת בידוד עבה מפני חדירת מים אל תוך מבנה הבית, וכן ליהנות ממבנה אטום לאורך שנים.

מעוניינים לתאם בדיקה? צרו איתנו קשר